Tarih: 16.01.2019


Gleason Genesis 160HCD Entegre Pah Kırmalı Azdırma Tezgahı 

Silindirik dişliler için yeni Genesis 160HCD Azdırma Tezgahı, pah kırmada yeni geliştirilmiş bir prosesi bünyesinde barındırıyor. Pah kırma işlemi, müşteri tarafından özel olarak belirlenecek hassas pahları en az takım maliyetiyle güvenceye alıyor.

Entegre pah kırmalı yeni dişli Azdırma tezgahı dünya çapında yüzlerce kurulan son derecek başarılı Genesiz Tezgah serisine dayanmaktadır. Yeni Genesis 160HCD ile Gleason, dişli azdırmaya paralel bir şelilde gerçekleştirilen yeni geliştirilmiş pah lesme işlemini bünyesinde barındırır. Pah kırma, çok kısa çevrim sürelerini ve iş parçası başına en az takım maliyetini sağlar. Bu yeni pah işlemi, yeniden ardı ardına yapıalcak çapak alma gereksinimini ortadan kaldırarak, çapaksız dişli yüzeylerini mümkün hale getirir. Aynı şekilde, diş yanaklarında ölçülebilir çapak oluşmaz. İş parçası sonraki sertleştirme son prosesi için ideal olarak hazırlanmış olur.

Pah kırmalı azdırma prosesi, maksimum kaydırma özellikli azdırma çakılarının uzun ömrü sayesinde çok verimlidir. Özel çapak alma takımlarına kıyasla pah kırmalı takım maliyeti kontrol altındadır ve parça başına maliyetini minimumda tutarak kolayca yenilenebilir.

4mm modül ve 160mm dış çap kadar silindirik dişlilerin oldukça ekonomik üretimi için uygun hale getirilmiş olan 160HCD, seçeneğe bağlı olarak, 210mm iş parçası çapına kadar ayarlanabilir. Hızlı kızak sistemiyle yenilenen parça yükleme konsepti, makine kontrol yazılımına tam entegrasyonuyla kurulum sürelerini en az indirir.

Yeni 160HCD, Genesis serisi azdırma tezgahlarının sonuncusudur. Dişlilerde pah kırmada hassas ve ekonomi bir metod ortaya koyar. Azdırma operasyonuna adanmış bir tezgah veya farklı pah kırma çözümleri eklenmiş bir azdırma tezgahı olarak Genesis Dişli Azdırma Tezgahı geniş spektrumdaki müşteri ihtiyaçlarını karşılamaktadır.


  Gleason, chamfer, cut, pah kırma, azdırma